Податотека:Македонската колонија во Петроград.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(997 × 1.293 пиксели, големина: 10,28 МБ, MIME-тип: application/pdf, 39 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Scientific artticle "Macedonian colony in St. Petersburg and its activities in the Balkan and First World War" presented by Blazhe Ristovski at the conference dedicated on the 100th anniversary of the Balkan and First World War held at MANU
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Блаже Ристовски
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
MANU releases the work as its the copyright holder


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | русский | македонски | українська | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, MANU, as the copyright holder. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
MANU, as the copyright holder му дозволува секому да го користи делово за каква било цел, без какви било услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

21 мај 2014

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:31, 7 декември 2015Минијатура на верзијата од 10:31, 7 декември 2015997 × 1.293, 39 страници (10,28 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци