Податотека:Кочанскиот ориз.pdf

Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(1.214 × 1.735 пиксели, големина: 49,87 МБ, MIME-тип: application/pdf, 115 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: A book - monograph for the rice of Kochani - the largest and well known rice producing region in Macedonia and southeastern Europe. (Permission for use for editing articles, scientific and information usage, Agroexpedition field research)
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Илинка Атанасова, Љубинка Ајтовска, Добре Андов, Даница Андреевска, Верица Илиева


Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:25, 6 јули 2016Минијатура на верзијата од 11:25, 6 јули 20161.214 × 1.735, 115 страници (49,87 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следниве 5 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци