Податотека:Корпоративно (интра) претприемништво.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(1.114 × 1.502 пиксели, големина: 16,69 МБ, MIME-тип: application/pdf, 19 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Second chapter dedicated on entrepreneur's intention and corporative entrepreneurship from the Macedonian translation of the Robert D. Hisrich, Michael P. Peters and Dean A. Shepherd's book Entrepreneurship
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Robert D. Hisrich, Michael P. Peters and Dean A. Shepherd
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
MANU releases the work as its the copyright holder


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | македонски | українська | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, MANU, as the copyright holder. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
MANU, as the copyright holder му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:39, 6 јануари 2016Минијатура на верзијата од 11:39, 6 јануари 20161.114 × 1.502, 19 страници (16,69 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци