Податотека:Димитар В. Македонски - Б.Ристовски.pdf

Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(887 × 1.404 пиксели, големина: 11,07 МБ, MIME-тип: application/pdf, 64 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: A book dedicated to Macedonian teacher and national historical figure Dimitar Makedonski written by Blaze Ristovski in 1999
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Блаже Ристовски
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
MANU releases the work as its the copyright holder


Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, MANU, as the copyright holder. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
MANU, as the copyright holder му дозволува секому да го користи делово за каква било цел, без какви било услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:45, 15 декември 2015Минијатура на верзијата од 14:45, 15 декември 2015887 × 1.404, 64 страници (11,07 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Метаподатоци