Податотека:Археолошка карта на Македонија.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(1.239 × 1.754 пиксели, големина: 6,81 МБ, MIME-тип: application/pdf, 444 страници)

ОписУреди

Податоци за неслободна слика
Опис

Материјал со податоци за археолошките наоѓалишта во Македонија

Извор

Коцо, Димче (1996). Археолошка карта на Република Македонија: T. 2. Скопје: МАНУ. ISBN 9989-649-28-6.

Користен дел
Ниска резолуција?


Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:24, 29 август 2018Минијатура на верзијата од 09:24, 29 август 20181.239 × 1.754, 444 страници (6,81 МБ)Kiril Simeonovski (разговор | придонеси){{Податоци за неслободна слика |Опис = Материјал со податоци за археолошките локалитети во Светниколско |Извор = Коцо, Димче (1996). Археолошка карта на Република Македонија. Скопје: МАНУ. ISBN 9789989101069. |Дел = |Ниска_резолуција = |други_информации = }}

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Метаподатоци