ОУ „Рампо Левката“ - Прилеп

Рампо Левкатаосновно училиште во Прилеп, Општина Прилеп.

Рампо Левката

Prilep 046.JPG
Место
Општина: Прилеп
Нас. место: Прилеп
Основни информации
Основано: 1965
Број на ученици: 683[1]
Настава на: македонски
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Основни училишта во Општина Прилеп“. Центар за развој на Пелагонискиот плански регион. Архивирано од изворникот на 2016-03-05. Посетено на 2010-09-08.

Надворешни врскиУреди