ОУ „Пашко Васа“ - Групчин

Пашко Васа основно училиште во Групчин, Општина Желино[1].

Пашко Васа "

Место
Општина: Желино
Нас. место: Групчин
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врскиУреди