ОУ „Иднина“ - Чаир

(Пренасочено од ОУ "Иднина" - Чаир)

Иднинаосновно училиште во Чаир, Општина Чаир.[1].

Иднина

Место
Општина: Општина Чаир
Нас. место: Чаир
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари уреди

Освоени награди уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште уреди

Наводи уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)