ОУ "Драга Стојановска" - Ракотинци

Основното училиште „Драга Стојановска“ се наоѓа во Ракотинци, општина - Сопиште[1].

Драга Стојановска

Место
Општина: Сопиште
Нас. место: Ракотинци
Местоположба
Основни информации
Контактни информации
Момент од пуштањето на употреба на новата зграда

Наводи уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)