Нура (казашки: Нұра ауданы) е округ во Казахстан во покраината Караганди со центар Киевка.[1]

Нура
Округ
Нұра ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Караганди
ЦентарКиевка
Часовен појас+6 (UTC+6)

НаводиУреди