Неџати Јакупи

Политичар од Македонија

Неџати Јакупи — македонски политичар и министер за животна средина во периодот 2008–2011.[1]

Неџати Јакупи
Министер за животна средина
На должноста
27 јули 2008 – 28 јули 2011
Премиер Никола Груевски
Претходник Имер Алиу
Наследник Абдилаќим Адеми
Лични податоци
Националност Албанец
Партија ДУИ

Наводи

уреди
  1. „Влада на Република Македонија“. Посетено на 20 декември 2010.