Недобарско

село во Разлошко, Пиринска Македонија

Недобaрско (од 1912 г. офиц. Добaрско[1], бугарски: Добърско) — село во Општина Мехомија.

Недобарско
Главната улица во Недобарско
Главната улица во Недобарско
ЗемјаБугарија
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Географија и местоположба

уреди

Историја

уреди

Стопанство

уреди

Демографија

уреди

Општествени установи

уреди

Самоуправа и политика

уреди

Културни и природни знаменитости

уреди

Редовни настани

уреди

Личности

уреди

Култура и спорт

уреди

Иселеништво

уреди

Наводи

уреди
  1. Николай Мичев, Петър Коледаров. „Речник на селищата и селищните имена в България 1878-1987“, София, 1989.

Надворешни врски

уреди