Михаин Лопез

Михаин Лопез (шпански: Mijaín López); (роден на 20 август 1982) е кубански борач. На светското првенство во 2007, Михаин го освои златниот медал во дисциплината Грчко-римски стил до 120 kg.

Олимписки медали
Натпреварувач за Куба Куба
Машко борење во Грчко-римски стил
Злато 2008 Пекинг

Михаин Лопез настапи и на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг на кои го освои златниот медал во дисциплината Грчко-римски до 120 kg.[1]

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди