Маршалските Острови на Олимписките игри

Маршалските Острови за првпат на Олимписките игри учествуваа на Летните олимписки игри во 2008, кои се одржаа во Пекинг.

Маршалски Острови на Олимписките игри

Знаме на Маршалските Острови
МОК-код  MHL
НОК Национален олимписки комитет на Маршалските Острови
надворешна врска
Олимписка историја
Летни олимпијади
2008

Надворешни врскиУреди

  • „Освојувачи на олимписки медали“. Меѓународен олимписки комитет. Посетено на 2007-12-07.
  • „ОПлимписки комитет на Куковите острови“. Меѓународен олимписки комитет. Посетено на 2007-12-07.