Македонска ракометна Супер лига (мажи) 2009/10

Македонската ракометна Супер Лига 2009/10, позната како ВИП Супер машка лига поради спонзорски причини - 18. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Металург.[1]

ВИП Супер Лига 2009/10
Лига Македонска Супер Лига
Спорт Ракомет
2009/10
Сезонски шампиони Металург
  вице-прваци Вардар ПРО
Супер лига сезони

← 2008/09

2010/11 →

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

  1. „Достигнувања (трофеи)“. rkmetalurg.mk преку web.archive.org. Посетено на 30 декември 2019.

Надворешни врскиУреди