Магомед Оздоев

Магомед Оздоев (руски: Магомед Мустафьевич Оздоев, роден на 5 ноември 1992 во Грозни) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на Локомотив Москва.

Магомед Оздоев
Magomed Ozdoyev 2011.jpg
Лични податоци
Полно име Магомед Мустафевич Оздоев
Роден на ноември 5 1992 (1992-11-05) (29 г.)
Висина 1.84
Позиција Midfielder
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Локомотив Москва
Број 27
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2007 ФК Ангушт (D4)
2008 ФК Терек Грозни (reserves)
2008–2009 ФК Динамо Киев
2010– ФК Локомотив Москва 34 (2)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 22 јули 2012.
† Учества (Голови).