Лелу е една од четирите општини во сојузната држава Кошрај во Микронезија. Општината го опфаќа островот Лелу и поголем дел во североисточниот дел од островот Кошрај. Административен центар на општината е селото Лелу кое се наоѓа на островот Лелу. Селото Тофол е дел од општината, и тоа се наоѓа на островот Кошрај и е административен центар на државата Кошрај.

Карта на Општина Лелу.

Поврзано уреди

5°19′56″N 163°01′22″E / 5.33222° СГШ; 163.02278° ИГД / 5.33222; 163.02278