Лаџа (Драмско)

историско село во Драмско, Егејска Македонија
Лаџа
Лаџа is located in Грција
Лаџа
Лаџа (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Ејлиџе (Илиџе или Ејлиџе) е драмско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди