Лаџа (Драмско)

историско село во Драмско, Егејска Македонија
Лаџа
Лаџа во рамките на Грција
Лаџа
Лаџа (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Ејлиџе (Илиџе или Ејлиџе) е драмско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Надворешни врски уреди