Ласко Андоновски  (роден на 15 јуни 1991 година) — македонски ракометен играч кој игра за РК Тинекс Пролет и за Македонската ракометна репрезентација.[1]

Ласко Андоновски

Наводи

уреди
  1. „Ресенчаните Кирил Сековски и Ласко Андоновски ќе играат за Р.К. "Тинекс Пролет". Prespana.byethost7.com. Посетено на 2017-02-22.