Ланга (Кајларско)

село во Кајларско, Егејска Македонија
Ланга
Ланга во рамките на Грција
Ланга
Ланга (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Ланга — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Манастири

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди