Крис О’Грејди

(Пренасочено од Крис О'Грејди)

Кристофер Џејмс "Крис" О'Грејди (роден на 25 јануари 1986 година, во Нотингем) — англиски фудбалер кој игра за Барнсли во Чемпионшип лигата.

Крис О'Грејди
Chris O'Grady
Chris O'Grady.jpg
Лични податоци
Роден на 25 јануари 1986 (1986-01-25) (36 г.)
Роден во Нотингем, Англија
Висина &100000000000001910000001,91 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Барнсли Барнсли
Број 10
Младинска кариера
ФК Лестер Сити
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003–2007 Лестер 24 (1)
2004-2005Нотс Каунти (позајмен) 9 (0)
2005–2006Рашдан и Дајамондс (позајмен) 22 (4)
2007-2008 Ротерам 51 (13)
2008-2009 Олдам 13 (0)
2008Бери (позајмен) 6 (0)
2009Брадфорд Сити (позајмен) 2 (0)
2009Стокпорт (позајмен) 18 (2)
2009-2010Рочдеил (позајмен) 24 (15)
2010-2011 Рочдеил 75 (19)
2011-2013 Шефилд Венздеј 38 (6)
2013Барнсли (позајмен) 16 (6)
2013- Барнсли 21 (11)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Надворешни врскиУреди