Кристина Атанасова-Арсова

Кристина Атанасова-Арсовамакедонска театарска, филмска и телевизиска глумица.

Кристина Атанасова-Арсова
Роден 21 март
Штип
Националност Македонка
Познат по улогите во:
Македонски народни приказни
Цимери
Занимање глумец

Филмографија уреди

Атанасова-Арсова ги остварила филмските улоги:[1]

Година Филм Улога
2000 Последниот фалцер ТВ-филм Репортерка
2000-2001 Во светот на бајките ТВ-серија Момата
2014 Приказни од животот ТВ-серија Мирјана
2015 Цимери ТВ-серија Фимка
2016-2017 Македонски народни приказни ТВ-серија
2018 Година на мајмунот ТВ-филм
2021 Македонски Нови Приказни ТВ-серија
2021 Македонски народни приказни ТВ-серија

Наводи уреди

  1. „Kristina Atanasova Arsova“. IMDb. Посетено на 5 февруари 2023.