Lol2.gif STOP VANDALISM. Mjaft.jpg
вторник
6
декември
2022
21:44 UTC
Raso mk front.jpg

Прашај ме. Не се срами.
Exquisite-mozilla-firefox.png
Exquisite-Modem.png
Exquisite-kalarm.png
Exquisite-mplayer.png
Exquisite-kfind.png
Exquisite-microphone.png
Домичка
(mk · en · es)
Муабет

Следни проекти

Мои статии

Песок

Придонеси


Пиши ми на мејлче тука
Во случај на недостапност. Слободно пиши ми за брзо да ти одговорам.
Јас

Намери

Активен сум на Wikipedia од декември 2007. Пишувам за сè.

Грб.jpg

Кратко

Ракар сум со тапија. Тетовчанец слабо, но последниве две години се трудам да ги сватам Швабите. Инаку сум економист по занимање, а археолог у душа.

Придонеси

Награда за географија
Јас MacedonianBoy ја доделувам оваа награда на Raso mk за огромен придонес од областа на географијата, како во Македонија така и пошироко. 16:05, 07.02.2008 (UTC)

Zakletva za site.gif

Јас Корисник:brest, доделувам златна тегла ајвар за исклучителни придонеси на Македонската Википедија на Корисник:Raso mk


Филипинска ѕвезда се доделува на Raso mk. Доделува --MacedonianBoy 22:09, 24 март 2008 (UTC)


Јазици и идеологија

mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
de-5 Dieser Benutzer hat professionelle Deutschkenntnisse.
en-4 This user speaks English at a near-native level.
es-3 Este usuario puede contribuir con un nivel avanzado de español.
bs-3 Korisnik dosta dobro govori bosanski jezik.
sh-4 Корисник течно говори српскохрватски.
Korisnik tečno govori hrvatskosrpski.
sr-3Овај корисник врло добро говори српски језик.
hr-3 Ovaj korisnik vrlo dobro govori hrvatski jezik.
bg-3 Този потребител има задълбочени познания по български език.
Flag of Artsakh.svg Подршка и независност за нашите браќа од Нагорно-Карабах.
Flag of Tibet.svg Ја поджувам независноста на Тибет.
Flag of the Assyrians.svg Ако некој заслужил да има држава тоа се Асирците од Асирија.
Praising-hands.svg Овој корисник е религиозен.
Негрчка цивилизација.jpg Овој корисник не верува во грчка цивилизација и култура
Science fiction.svg Овој корисник ужива читајќи научна фантастика.
Protiv Flag of Kosovo.PNGОвoј корисник не ја признава независноста на Косово.
No smoking symbol.svg Овој корисник е непушач
Senseo tasse.jpg Овој корисник ужива да пие Senseo® нон-стоп.

==Поезија==
Кој сум, што сум и што сакам

Wikipedia-logo-mk-15000.png Овој корисник ја напиша 15,000 статија на Wiki mk.
Macedonia forever.gif Овој корисник знае дека Македонија е вечна.
Податотека:Christ oriental.jpg Овој корисник верува во Исус Христос.
Радиовце.jpg Овој корисник е Радиовчанец.
Macedonian lion, 1620, stylized.svgОвој корисник е Македонец.
Flag of Germany.svg Овој корисник живее во Германија.
Capricorn.svg Овој корисник е Јарец.
Овој корисник е роден во годината на Петелот. Cruderooster.svg
Own windows logo vista.svg Овoj корисник користи Microsoft Windows Vista.


Nuvola apps konquest.png Овој корисник верува во вонзенјани и лежи гол на својот кров и чека да го соберат.
Немој ти мене ФИРОМ! Корисникот се залага за употреба на уставното име на
Република Македонија.
European stars.svg
Овој корисник ја подржува
Европската Унија
'
Овој корисник е борец за обединета Македонија
Laptop 01.svg Овој корисник придонесува со користење на лаптоп.
Tehno.jpg Корисникот слуша електронска музика.
Macedonia barbed wire.jpg Овој корисник сонува да ја види Македонија обединета!
Flag of Europe.svg
Овој корисник е жител на Европската Унија.
Europass.svg
Earthshine 2005-09-01.jpg Овој корисник е Ноктурнал. Square-townsend-fledermaus.jpg
ВикиПроект Географија Овој корисник е член на ВикиПроектот Географија.


ВикиПроект Вести Овој корисник е член на ВикиПроектот Вести.

Патувања

Патувања
Денови:
Холандија Белгија Луксембург Франција
Австрија Хрватска Словенија Србија
Седмици
Хеленистан
Месеци:
Години:
Македонија Германија
Во план:
Косово Грузија Ерменија Шпанија
Италија и многу други

Flag of North Macedonia.svg