Добредојдовте во мојата корисничка страница, страница каде можам да зборувам за себе, што сакам да го направам на Википедија и можеби на друго место и што може да влијае на моето уредување. На пример, ако верував дека имав потенцијален конфликт на интереси, би го пријавил тука. Ако не го разбирам англискиот јазик многу добро, би реков така; Исто така, ако знаев и други јазици, би рекол и така.

Имам тенденција да направам мали измени - враќање на злонамерен уредувања пронајдени и правење многу мали уредувања и патролирање на нови страници пронајдени на новите страници.

Верувам дека Википедија може да биде вреден ресурс кога се користи како почетно место за истражување; сепак, ниту еден возрасен или тинејџер никогаш не треба да го користи исклучиво за истражување, според општото одрекување.

Кориснички информации за јазици
fr-N Cet utilisateur a pour langue maternelle le français.
en-3 This user has advanced knowledge of English.
eu-1 Erabiltzaile honek oinarrizko mailan lagun dezake euskaraz.
la-1 Hic usor simplici lingua Latina conferre potest.
Корисници по јазик
Статии
Слики
Корисници