Современ Р&Б

(Пренасочено од Контемпорери Р&Б)

Современ Р&Б (познат и само како Р&Б) — музички жанр кој комбинира елементи како хип-хоп, соул, Ритам и Блуз и фанк-музика.

Наводи

уреди

Предлошка:Ритам и Блуз