Катерина Николоска

Катерина Николоска (р. 30 декември 1990) — македонска џудистка.

Првата олимписка џудистка што ја претставувала Македонија, настапила на Летните олимписки игри 2016 во Рио де Жанеиро, во 63 килограми за жени, каде била елиминирана од Бушра Катипоглу во првото коло.[1]

Наводи

уреди
  1. „Katerina Nikoloska“. rio2016.com. Архивирано од изворникот на 26 August 2016. Посетено на 23 August 2016.