Категорија:Злобници

Главната статија за оваа категорија е Злобник.
Поимот „злобници“ се смета за спротивен на поимот „јунаци“.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Д

Страници во категоријата „Злобници“

Оваа категорија содржи само една страница.