Каниљо

општина во Андора

Каниљо (каталонски: Canillo) — една од општините во Андора и име на главниот град во општината. Овоа место е поврзано со скијачкиот центар Грандвалира.

Поглед кон Каниљо
Каниљо во рамките на Андора.

Поврзано уреди


Координати: 42°34′N 1°36′E / 42.567° СГШ; 1.600° ИГД / 42.567; 1.600