Камил Закиров

Камил Мијаскутович Закиров (руски: Камиль Мяскутович Закиров; 15 ноември 1998) е руски фудбалер кој настапува за фудбалскиот клуб Рубин Казан.

ПотеклоУреди

Татко му е Татар, а мајка му Русинка.[1].

НаводиУреди