Инево (Кожанско)

село во Кајларско/Кожанско, Егејска Македонија


Инево
Инево is located in Грција
Инево
Инево (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Инево или Инабас — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди