Извор (Касандра)

село на Халкидик, Егејска Македонија


Извор
Извор is located in Грција
Извор
Извор (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Извор — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди