ЖС „Демир Капија“

Железничката станица „Демир Капија“железничка станица во Република Македонија.

ЖС „Демир Капија“
Општи информации
ЛинииВелесГевгелија
Локација
ЖС „Демир Капија“ is located in Македонија
ЖС „Демир Капија“
ЖС „Демир Капија“
Локација во Македонија

41°24′33.7″N 22°14′41.6″E / 41.409361° СГШ; 22.244889° ИГД / 41.409361; 22.244889