Отвори го главното мени

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Селото се наоѓа во областа во областа Долно Поле, Дебарско, со центар селото Макелари.

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди