Емолинек (полски: Emolinek) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Емолинек
Emolinek
Патот во Емолинек
Патот во Емолинек
Емолинек is located in Полска
Емолинек
Емолинек
Координати: 52°26′42″N 20°31′04″E / 52.44500° СГШ; 20.51778° ИГД / 52.44500; 20.51778
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Население (2011)
 • Вкупно88[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди