Елф (филм од 2003)

Елф (англиски: Elf) ― американско-германски филм од 2003 година, во режија на Џон Фавро. Главните улоги ги толкуваат: Вил Ферел и Џејмс Кан.

Template elf.png

СодржинаУреди

Пораснат на Северниот Пол во заедница на елфови, Бади (го игра Ферел) добива дозвола лично од Дедо Мраз да отпатува во Њујорк за да си го побара биолошкиот татко...[1]

НаводиУреди

  1. „Елф“, Антена, број 876, 10.4.2015, стр. 16.