Елешница (Серско)

село во Серско, Егејска Македонија


Елешница
Елешница is located in Грција
Елешница
Елешница (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Елешница — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди