Денес треба нешто да се случи

 

„Денес треба нешто да се случи“
РежисерМиле Грозданоски
СценаристМиле Грозданоски
Главни улогиСтојка Цекова
Тодор Николовски
Жанрдрама
КинематографијаМишо Самоиловски
МонтажаВангел Лаки Цемчев
Премиера1976
ЗемјаМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Денес нешто треба да се случи“македонски краток филм од 1976 година. Режијата е на Миле Грозданоски, кој го напишал и сценариото.[1]

Улоги уреди

Глумец Улога
Стојка Цекова
Тодор Николовски

Наводи уреди

Надворешни врски уреди