Гробот на Захарија

Координати: 31°46′34.45″N 35°14′20.83″E / 31.7762361° СГШ; 35.2391194° ИГД / 31.7762361; 35.2391194

Гробот на Захарија е гроб којшто се наоѓа во Еврејските гробишта Маслинова Гора, Ерусалим, Израел. Се смета дека овој гроб припаѓа на пророкот Захарија.

Гробот на Захарија
Jerusalem - Pyramide de Zacharie.jpg

Надворешни врскиУреди