Гарван (Пиринско)

село во Општина Белица, Пиринска Македонија


Гарван (од 1982 г. офиц. Златарица[1], бугарски: Златарица) — село во Општина Белица, Пиринска Македонија.

Гарван
ЗемјаБугарија
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Самоуправа и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

  1. Указ № 86/Обн. 26.01.1982 г.

Надворешни врскиУреди