Гаваланци

(Пренасочено од Галаванци)


Галаванци
Галаванци is located in Грција
Галаванци
Галаванци (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Гаваланцикукушко село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди