Википедија на тагалошки јазик

Википедија на тагалошки јазик е издание на Википедија на тагалошки јазик.

Википедија на тагалошки јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно натагалошки јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://tl.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди