Википедија на велшки јазик

Википедија на велшки јазик е издание на Википедија на велшки јазик.

Википедија на велшки јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно навелшки јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://cy.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди