Википедија:Викисредба (30 октомври 2012)

Корисниците на Википедија, Википедијанците, понекогаш одлучуваат да се соберат заедно во вистинскиот живот, да се видат и да помуабет меѓусебно. Ова е прилика за дружење, разговор на најразлични теми, запознавање со своите „колеги“ и размена на искуства и знаења.

Се повикуваат сите корисници и соработници на Википедија да учествуваат во подготовката на следната вики-средба.

Повеќе информации за средбата и организација на истата може да добиете со испраќање на е-порака на адреса vikipedijaatlists.softver.org.mk, по што навремено ќе добиете одговор.


Викисредби
2024

2023

2022

2020

2019

2018

2017

2014
XLIII  • XLIV

2013
XXXVIII  • XXXIX  • XL  • XLI  • XLII

2012
XXV  • XXVI  • XXVII  • XXVIII  • XXIX  • XXX  • XXXI  • XXXII  • XXXIII  • XXXIV  • XXXV • XXXV • XXXV  • XXXVI  • XXXVII

2011
XXI  • XXII • XXII  • XXIII  • XXIV  • XXV

2010
XVI  • XVII  • XVIII  • XIX  • XX

2009
IV  • V  • VI  • VII  • VIII  • IX  • X  • XI  • XII  • XIII  • XIV • XIV  • XV

2008
III • III

2007

2006
Кратенки:
ВП:СРЕДБИ
ВП:IRL

Предлог за вики средба на 30 октомври 2012 година со почеток во 19:30 во EveryDay, Скопје (види карта). Поканети се сите заинтересирани за присуство на средбата.

Основен услов за одржување на вики-средбата е да се пријават најмалку петмина заинтересирани за присуство, еден час пред закажаниот почеток на средбата. Местото на одржување на средбата е предмет на договор.

Присуството го потврдија уреди

  1. --brest (разговор) 00:04, 30 октомври 2012 (CET)[одговори]

Не може да присуствуваат уреди

  1.    Искрено би сакал да присуствувам, но имам други обврски и нема да можам да дојдам. Многу доцна беше објавено за средбата и заради тоа не планирав слободно време за тој термин. Се надевам дека следниот пат ќе можам да дојдам.--Kiril Simeonovski (разговор) 11:05, 30 октомври 2012 (CET)[одговори]
  2.    Веројатно нема да можам да дојдам, веќе имам договорено нешто. Ако се откаже тоа, би дошол. --FlavrSavr (разговор) 11:10, 30 октомври 2012 (CET)[одговори]

Дискусија уреди

Предлагам да се одложи средбата за некој друг вторник... --FlavrSavr (разговор) 11:12, 30 октомври 2012 (CET)[одговори]Викисредби низ светот
Африка: Александрија • Кејптаун
Америка: Бостон • Далас/Фортнорт • DC • Јута • Калгари • Конектикат • Лос Анџелес • Мајами • Минеаполис • Монтреал • Њујорк • Остин • Отава • Питсбург • Провиденс • Сан Франциско • Сиетл • Торонто • Филаделфија • Феникс
Азија: Бангалор • Дака • Манила • Себу • Сингапур • Тајнан • Тајпеј • Техеран • Токио • Џакарта • Шангај
Европа: Босна и Херцеговина • Бугарија • Велика Британија (Лондон) • Данска • Германија • Единбург • Ирска • Лион • Македонија • Норвешка • Србија • Хрватска • Чешка • Шведска
Океанија: Аделаида • Бризбејн • Канбера • Мелбурн • Њукасл • Окленд • Перт • Сиднеј