Википедија:ВикиПроект Одржување/Неделно Вики-Чистење

Кратенки:
ВП:НВЧ

Неделното Вики-Чистење е редовна уредувачка акција во која волонтери се собираат на Википедија секој викенд во исто време и заеднички средуват статии кои имаат потреба од внимание.

Целта е целосно да се испразни Категорија:Статии за средување (сите статии кои ја имаат предлошката {{внимание}}). Моментално, во категоријата има 2.176 страници!

Идна акција уреди

Моментално нема закажано нова акција. Потпишете се подолу ако сакате да бидете известени кога ќе се закаже нова акција.

Извести ме за следната акција! уреди

  1. --ca7apult (разговор) 16:15, 4 јули 2017 (CEST)[одговори]

Минати акции уреди