Отвори го главното мени

Вељуштец

(Пренасочено од Велјуштец)

Вељуштец е село во Општина Струмјани.


Вељуштец
Карта
Општина: Општина Струмјани
Население: 8 (13/09/2005)
Поштенски број: 2849
Повикувачки број: -
Надморска височина: 746 м
Географска широчина: 41° 35
Географска должина: 23° 8'
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди