Валентина Радуловиќ

Валентина Радуловиќ (родена на 10 март 1975) е македонска ракометарка. Висина 170 см и тежина 62 кг. По пет години игра во Хипо и Шлагелсе таа денес игра во РК Кометал Ѓорче Петров. Позиција во тимот и е десно/лево крило.

Валентина Радуловиќ
Роден Валентина
10 март 1975
Познат македонски спортист
Занимање ракометарка

Надворешни врскиУреди