Валбона (Албанија)

Валбона — село во северна Албанија. Селото се наоѓа во областа Кукс и во општината Маргегај.

Валбона
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
2013-10-05 Valbona, Albania 8806.jpg

ГеографијаУреди

ИсторијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди