Валбона (Албанија)

Валбона — село во северна Албанија. Селото се наоѓа во областа Кукс и во општината Маргегај.

Валбона
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Географија уреди

Историја уреди

Демографија уреди

Култура уреди

Личности уреди

Поврзано уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди