Вадим Хамутцких (руски: Вадим Анатольевич Хамутцких, роден на 26 ноември 1969 - 2021/12/31) — руски одбојкар. Тој е роден во Чељабинската област.

Вадим Хамутцких
Лични податоци
Роден(а)26 November 1969