Отвори го главното мени

Белица (Пиринско)

село во Општина Струмјани, Пиринска Македонија


Белица
Карта
Општина: Општина Струмјани
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема

Белица (од 1951 г. офиц. Илинденци[1]) — село во Општина Струмјани.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

  1. Указ № 334/обн.


Надворешни врскиУреди