Бајан-Ово, Омногови

Бајан-Ово (монголски: Баян-Овоо) е област во Монголија во покраината Омногови.

42°58′13″N 106°07′06″E / 42.97028° СГШ; 106.11833° ИГД / 42.97028; 106.11833